Concurs Literari de Narració Curta

El Concurs Literari de Narració Curta es celebra a Sant Hilari Sacalm gràcies a l’impuls de la Regidoria de Cultura, Història i Patrimoni de l’Ajuntament amb l’objectiu de promoure la pràctica de l’escriptura literària en català.

Concurs Literari de Narració Curta

L’any 2024 es celebra la 48a edició i és la primera que s’organitza des de la biblioteca. Com a novetat, introduim una paraula clau que aquest any és la FONT PICANT.

 

Podeu consultar les bases al següent enllaç: Bases del 48è Concurs Literari de Narració Curta

 

 

 

28a EDICIÓ

 

Categoria A: Eduard Muntalt

Quin món tan injust!

 

Categoria B: Jorgina Busquets

Reflexions a mitja tarda

 

Categoria C: Joan Carles Cardona

Humà sota la coberta del circ perplex

 

 

29a EIDICIÓ

 

Categoria A: Núria Nogué

La neu

 

Categoria B: Meritxell Serrano

El desconegut

 

Categoria C: Jesús Castillón

El joc

30a EDICIÓ

 

Categoria A: Josep Esquirol

Un vaixell amb flors que vola

 

Categoria B: Lídia Franquesa

Instants

 

Categoria C: Blanca Moragas

Teatre

 

Categoria D: Jordi Boladeras

Parvitat de matèria

31a EDICIÓ

 

Categoria A: Mireia Toda

El secret de la felicitat

 

Categoria B: Mariona Valls

El quadre

 

Categoria C: Arturo Padilla

Falsa victòria

 

Categoria D: Xavier Cabús

L’olor de l’infern

32a EDICIÓ

 

Categoria A: Anna Serra

L’illa de les tempestes

 

Categoria B: Elisa Don Lapko

Rainbow City

 

Categoria C: Sílvia Serra

T’estimo

 

Categoria D: Josep Massanés

El soldat Hoffman, l’escriptor que no podia escriure

33a EDICIÓ

 

Categoria A: Clara Corominas

Sota els estels

 

Categoria B: Elisa Don Lapko

Identitat oculta

 

Categoria C: desert

 

Categoria D: Jaume Calatayud

Relíquies d’ultramar

34a EDICIÓ

 

Categoria A: David Fauria

L’immortalitat

 

Categoria B: Anna Brugué

Compleixo!

 

Categoria C: Montserrat Dilmé

Treball de camp

 

Categoria D: desert

NO ES VA CELEBRAR EL CONCURS LITERARI DE NARRACIÓ CURTA

36a EDICIÓ

 

Categoria A: Sílvia Sastre

Mai diguis mai

 

Categoria A accèssit: Jan Clarassó

El futur és incertesa

 

Categoria B: Montserrat Soler

L’apasionada vida dels alienígenes

 

Categoria C: Júlia Castellano

Abans d’oblidar

 

Categoria D: Marta Pérez

No son de drap els putxinel·lis

 

Categoria D accèssit: Carme Vila

Doble, triple exili

37a EDICIÓ

 

Categoria A: Emma Codina

Un dia inesperat

 

Categoria B: Sílvia Sastre

Adéu polsera per sempre

 

Categoria C: desert

 

Categoria D: Jordi Saurina

L’home que parlava a través del vent

38a EDICIÓ

 

Categoria A: Clàudia Barcelona

El somni d’una intel·ligent

 

Categoria B: Laia Casa

Passat, present i futur

 

Categoria C: Jordi García

El silenci dels corbs

 

Categoria D: Albert García

El relat

39a EDICIÓ

 

Categoria A: Clàudia Barcelona

Sense por a continuar

 

Categoria A accèssit: Gemma Masó

Un petit gran secret

 

Categoria B: Estel·la Micó

El sis de piques

 

Categoria B accèssit: Andreu Testart

Esperit de superació

 

Categoria C: Sílvia Sastre

Onze parades, una vida

 

Categoria D: Albert Torras

La pluja i jo

40a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Jana Pla

El planeta Dolcet

 

Categoria A: Clara de Ribot

Però què ha passat?

 

Categoria B: Clàudia Fogueras

El somriure del metro

 

Categoria B accèssit: Laia Casas

Una cirera

 

Categoria C: desert

 

Categoria D: José Manuel Fuentes

Ja és de dia?

41a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Jana Pla

Carnaval a Venècia

 

Categoria A: Davinia Mihai

Amish

 

Categoria B: Akane Ibáñez

El teu llibre

 

Categoria B accèssit: Laia Cubillo

Viu

 

Categoria C: Quan Van der Knokke

Dudum-dudum

 

Categoria C accèssit: Clàudia Fogueras

De qui era a qui sóc, de qui sóc a qui seré

 

Categoria D: Mª Rosa Aragay

Veu en off

 

Categoria D accèssit: Lluís Sanahuja

100.000 Llums

 

Categoria D Local: Cristina Collbatallé

El Bucle

42a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Aida Canaleta

El Patiment

 

Categoria A: Judith Gabancho

Vaig tenir anorèxia

 

Categoria A accèssit: Clàudia Vicente

Un amor d’adolescents

 

Categoria B: Pere Rovira

El déjà-ve de la tranquil·litat

 

Categoria C: Clàudia Barcelona

L’aire que respiro

 

Categoria D: Xavier Mas-Craviotto

El seu dolor ets tu

 

Categoria D Local: Enriqueta Hernández

A les fosques

43a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Kaoutar Ouriaghli

Malala

 

Categoria A: Coral Riu

Somni d’un matí d’estiu

 

Categoria B: Guifré Molist

Llei de vida

 

Categoria B accèssit: Hind El Aaouad

Shine

 

Categoria C: Laia Fugarolas

És l’últim cop que t’estimo, l’últim cop que t’escric, però el penúltim que et penso

 

Categoria C accèssit: Gemma Masó

L’Aniversari

 

Categoria D: Jenni Rodà

Amb calma, pacientment i amb un somriure

 

Categoria D accèssit: Ramon Obiols

El bosc dels suïcidis

 

Categoria D Local: desert

44a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Fàtima Maoukil

Una sorpresa inoblidable

 

Categoria A: Irma Masnou

El dia que la saludà

 

Categoria B: Anna Torra

Pensa-t’ho bé abans de comprar-me

 

Categoria C: Estel Carreras

La llum de l’horitzó

 

Categoria D: Jaume Calatayud

El darrer full

 

Categoria D accèssit: Gisela Galí

Les ulleres de la Dolors

 

Categoria D Local: Jordi Pallarols

Venim de lluny

 

Categoria D Local accèssit: Núria Giol

Anar a caminar

45a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Jana Sánchez Vilamala

Ningú t’atura el somni

 

Categoria INFANTIL accèssit – Premi La Violeta: Queralt Bonvehí Pallarols

El somni d’una nedadora

 

Categoria A: Clara Antón Jiménez

Si a pensar li donessim valor i preguntar fos or

 

Categoria B: Jana Pla Bonvehí

Entre els braços de l’Ander

 

Categoria C: Núria Bonvehí Pallarols

Quan guanyarem la batalla, Berta?

 

Categoria D: Andrea Comajuncosas Silva

L’Esqueix

 

Categoria D accèssit: Moquel López Viguera

Les deu i deu

 

Categoria D Local: Jordi Pallarols i Horal

No esteu sols

46a EDICIÓ

 

Categoria INFANTIL – Premi La Violeta: Judit Planas Miquel

Concurs d’Invents

 

Categoria A: Blanca Taberner Vilamala

No deixis passar les possibilitats que se t’ofereixen

 

Categoria B: Joana Gallart Codinach

Vida

 

Categoria C: Guillem Boigues Coll

Amants de nit

 

Categoria D: Núria Martí Constans

Tortura

 

Categoria D accèssit: Rosa Pons Solà

Quasi soliloqui dels voltants de pasqua

 

Categoria D Local: Marta Serradesanferm Fàbregas

Fent camí

 

Categoria D Local accèssit: Pau Miralpeix Cufí

Alquimista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tornar